„Jak nie czytam, jak czytam!”
12 czerwca w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam!”, która jest najpopularniejszą inicjatywą promującą czytelnictwo w Polsce. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!”.
Celem akcji jest zachęcanie do czytania w przyjaznej atmosferze, bez przymusu, oraz pokazanie, że książka może być źródłem radości i inspiracji.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 0–3. Szczególnymi gośćmi byli rodzice, babcia naszych uczniów oraz p. dyrektor. Czytali oni bajki, legendy oraz opowiadania. Spotkania czytelnicze sprawiły uczniom wiele radości i pozwoliły wspólnie przeżyć ciekawe literackie przygody.
O godzinie 10.00 uczniowie, podobnie jak tysiące dzieci i młodzieży w całej Polsce, sięgnęli po przyniesione z domu książki i wspólnie czytali. Była to doskonała okazja do promowania czytelnictwa oraz pokazania, że czytanie może być przyjemnym sposobem spędzania czasu.
Pierwszy udział naszej szkoły w akcji okazał się bardzo udany. Mamy nadzieję, że wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych przedsięwzięć i będzie zachęcać uczniów do częstszego sięgania po książki.


