W ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”, realizowanego w naszej szkole, grupa przedszkolaków wzięła udział w zajęciach antynikotynowych.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ogromne znaczenie dla ich zdrowia ma to, czym oddychają na co dzień. Maluchy zobaczyły, czym jest smog oraz skąd się bierze, a całe zjawisko pomogły im zrozumieć nie tylko filmy edukacyjne, ale również bezpośrednia obserwacja dymów w otoczeniu budynku przedszkola.
Ogromną radość sprawiło przedszkolakom poznanie sympatycznego smoka Dinka, z którym wspólnie tańczyły i śpiewały piosenkę programową. Wiedzę o szkodliwości palenia tytoniu, dzieci utrwalały poprzez rozwiązywanie tematycznych rebusów, a na zakończenie wykazały się kreatywnością, tworząc plakat o wymownym tytule „Nie pal przy mnie”, na którym umieściły wyraźny znaczek zakazu palenia.


